LH220Q14-ED02

| Panel Model | LH220Q14-ED02 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | AM-OLED ,2.2 inch, 240×320 |
| Panel Type | AM-OLED |
| LH220Q14-ED02 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 33.48×44.64 mm |
| Outline | 39.35×55.81 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 30000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 85% |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | Built-in LGDP4234 |
| Signal Interface | CPU/SPI , 35 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8/3.7V (Typ.)(IOVCC/VCC/V BATT) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LH220Q14-ED02.
LG Display LH220Q14-ED02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH220Q14-ED02 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH220Q14-ED02 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH220Q14-ED02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LH220Q14-ED02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH220Q14-ED02 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH220Q14-ED02 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH220Q14-ED02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH220Q14-ED02"
- LG Display LH220Q14-ED02
- LH220Q14-ED02 datasheet
- LH220Q14-ED02 image
- LH220Q14-ED02 price
- LH220Q14-ED02 distributor

