LH240Q02-ED01

| Panel Model | LH240Q02-ED01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | AM-OLED ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | AM-OLED |
| LH240Q02-ED01 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 41.48×73.83 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 20000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 88% |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | Built-in LGDP4234 |
| Signal Interface | CPU/SPI , 35 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8/3.7 (Typ.)(IOVCC/VCC/VBATT) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG.Philips LCD LH240Q02-ED01.
LG.Philips LCD LH240Q02-ED01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LH240Q02-ED01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LH240Q02-ED01 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LH240Q02-ED01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG.Philips LCD LH240Q02-ED01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LH240Q02-ED01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LH240Q02-ED01 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LH240Q02-ED01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH240Q02-ED01"
- LG.Philips LCD LH240Q02-ED01
- LH240Q02-ED01 datasheet
- LH240Q02-ED01 image
- LH240Q02-ED01 price
- LH240Q02-ED01 distributor

