LH300WQ1-ED01

| Panel Model | LH300WQ1-ED01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | AM-OLED ,3.0 inch, 240×400 |
| Panel Type | AM-OLED |
| LH300WQ1-ED01 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 38.88×64.8 mm |
| Outline | 44×74.6 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 2000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 85% |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | 8/9/16/18-bit 6800/8080 parallel, 6/16/18-bit RGB, SPI , 40 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8/3.7V (Typ.)(VDD/VCC/VBATT) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LH300WQ1-ED01.
LG Display LH300WQ1-ED01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH300WQ1-ED01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH300WQ1-ED01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH300WQ1-ED01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LH300WQ1-ED01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH300WQ1-ED01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH300WQ1-ED01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH300WQ1-ED01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH300WQ1-ED01"
- LG Display LH300WQ1-ED01
- LH300WQ1-ED01 datasheet
- LH300WQ1-ED01 image
- LH300WQ1-ED01 price
- LH300WQ1-ED01 distributor
