LH350H01-FD01

| Panel Model | LH350H01-FD01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LH350H01-FD01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 49.92×74.88 mm |
| Outline | 55.14×82.84×1.85 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.)(Transmissive) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/45 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (2 data lanes) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.0/5.672/1.8V (Typ.)(VDDC/VDDA/LO_VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LH350H01-FD01.
LG Display LH350H01-FD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH350H01-FD01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH350H01-FD01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH350H01-FD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LH350H01-FD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH350H01-FD01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH350H01-FD01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH350H01-FD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH350H01-FD01"
- LG Display LH350H01-FD01
- LH350H01-FD01 datasheet
- LH350H01-FD01 image
- LH350H01-FD01 price
- LH350H01-FD01 distributor
