LH350Q31-FD01

| Panel Model | LH350Q31-FD01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LH350Q31-FD01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ECB, Normally White, Transflective |
| Active Area | 52.56×70.08 mm |
| Outline | 60.7×84×4.05 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 120:1 (Typ.)(Transmissive) 4:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/45/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) + SPI , 39 pins |
| Input Voltage | 3.0/1.8V (Typ.)(AVCC/IOVCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG.Philips LCD LH350Q31-FD01.
LG.Philips LCD LH350Q31-FD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LH350Q31-FD01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LH350Q31-FD01 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LH350Q31-FD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG.Philips LCD LH350Q31-FD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LH350Q31-FD01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LH350Q31-FD01 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LH350Q31-FD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH350Q31-FD01"
- LG.Philips LCD LH350Q31-FD01
- LH350Q31-FD01 datasheet
- LH350Q31-FD01 image
- LH350Q31-FD01 price
- LH350Q31-FD01 distributor

