LH350Q01-A1

| Panel Model | LH350Q01-A1 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LH350Q01-A1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ECB, Normally White, Transflective |
| Active Area | 53.64×71.52 mm |
| Outline | 58.84×80.82×0.9 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 100:1 (Typ.)(Transmissive) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 10/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/50/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Built-in IS2101 + IS2202 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG.Philips LCD LH350Q01-A1.
LG.Philips LCD LH350Q01-A1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LH350Q01-A1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LH350Q01-A1 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LH350Q01-A1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG.Philips LCD LH350Q01-A1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LH350Q01-A1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LH350Q01-A1 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LH350Q01-A1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH350Q01-A1"
- LG.Philips LCD LH350Q01-A1
- LH350Q01-A1 datasheet
- LH350Q01-A1 image
- LH350Q01-A1 price
- LH350Q01-A1 distributor

