LM081HB1T01B

| Panel Model | LM081HB1T01B |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | FSTN-LCD ,8.1 inch, 640×240 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| LM081HB1T01B Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White (Negative) |
| Active Area | 191.99×71.99 mm |
| Outline | 249×99.4 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 8 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 430/170 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 30/30/20/35 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 15 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LM081HB1T01B.
SHARP LM081HB1T01B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LM081HB1T01B pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LM081HB1T01B or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LM081HB1T01B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LM081HB1T01B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LM081HB1T01B pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LM081HB1T01B or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LM081HB1T01B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LM081HB1T01B"
- SHARP LM081HB1T01B
- LM081HB1T01B datasheet
- LM081HB1T01B image
- LM081HB1T01B price
- LM081HB1T01B distributor
