Overview
Specification
LM150X05-C2

LM150X05-C2 Basic Information
| Panel Model | LM150X05-C2 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LM150X05-C2 Price | Request Price & Lead Time |
| Model Alias | LM150X05 (C2) |
LM150X05-C2 Mechanical Features
| Dot Resolution | 1024(RGB)×768 (XGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 85 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.099×0.297 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.297×0.297 mm (H×V) |
| Active Area | 304.128×228.096 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
LM150X05-C2 Optical Features
| Display Mode | Transmissive |
|---|---|
| Sunlight Readable | N |
LM150X05-C2 Electronics Feature
| Vertical Frequency | 60Hz |
|---|
