LM6Q40A

| Panel Model | LM6Q40A |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CSTN-LCD ,5.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| LM6Q40A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 111.335×83.495 mm |
| Outline | 138.1×106.6×34.8 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 30:1 (Typ.) |
| Display Colors | 4096 (4-bit) |
| Response Time | 50/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 35/35/25/25 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | Analog RGB , 10 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LM6Q40A.
SHARP LM6Q40A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LM6Q40A pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LM6Q40A or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LM6Q40A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LM6Q40A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LM6Q40A pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LM6Q40A or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LM6Q40A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LM6Q40A"
- SHARP LM6Q40A
- LM6Q40A datasheet
- LM6Q40A image
- LM6Q40A price
- LM6Q40A distributor

