LM6Q40

| Panel Model | LM6Q40 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CSTN-LCD ,5.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| LM6Q40 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 111.335×83.495 mm |
| Outline | 146×106.6 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 30:1 (Typ.) |
| Display Colors | 4096 (4-bit) |
| Response Time | 50/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 35/35/15/25 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | Analog RGB + Composite Video (NTSC) , 10 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LM6Q40.
SHARP LM6Q40 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LM6Q40 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LM6Q40 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LM6Q40 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LM6Q40 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LM6Q40 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LM6Q40 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LM6Q40 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LM6Q40"
- SHARP LM6Q40
- LM6Q40 datasheet
- LM6Q40 image
- LM6Q40 price
- LM6Q40 distributor

