LMG6400PLGR

| Panel Model | LMG6400PLGR |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | STN-LCD ,5.1 inch, 240×128 |
| Panel Type | STN-LCD |
| LMG6400PLGR Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Blue/Grey (Positive), Reflective |
| Active Area | 119.97×63.97 mm |
| Outline | 159.4×101 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 3:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 250/300 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40 (Typ.)(CR≥1.4, Φ2-Φ1) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | No B/L |
| Signal Interface | 8-bit parallel , 20 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI LMG6400PLGR.
HITACHI LMG6400PLGR are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI LMG6400PLGR pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI LMG6400PLGR or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI LMG6400PLGR distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI LMG6400PLGR are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI LMG6400PLGR pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI LMG6400PLGR or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI LMG6400PLGR distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMG6400PLGR"
- HITACHI LMG6400PLGR
- LMG6400PLGR datasheet
- LMG6400PLGR image
- LMG6400PLGR price
- LMG6400PLGR distributor

