LMS340KC01-001

| Panel Model | LMS340KC01-001 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,3.4 inch, 720×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LMS340KC01-001 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | PVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 71.82×47.88 mm |
| Outline | 82.22×53.88×21 mm |
| Surface | Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 45 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.8V (Typ.)(VDD1/VDD2) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LMS340KC01-001.
SAMSUNG LMS340KC01-001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS340KC01-001 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS340KC01-001 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS340KC01-001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LMS340KC01-001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS340KC01-001 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS340KC01-001 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS340KC01-001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS340KC01-001"
- SAMSUNG LMS340KC01-001
- LMS340KC01-001 datasheet
- LMS340KC01-001 image
- LMS340KC01-001 price
- LMS340KC01-001 distributor

