LMS480HF02

| Panel Model | LMS480HF02 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.8 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS480HF02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 105.84×59.98 mm |
| Outline | 114.24×72.88 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 5/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/50/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S1P+6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 45 pins |
| Input Voltage | 2.5/3.3V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LMS480HF02.
SAMSUNG LMS480HF02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS480HF02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS480HF02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS480HF02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LMS480HF02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS480HF02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS480HF02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS480HF02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS480HF02"
- SAMSUNG LMS480HF02
- LMS480HF02 datasheet
- LMS480HF02 image
- LMS480HF02 price
- LMS480HF02 distributor

