LMS700KF07

| Panel Model | LMS700KF07 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS700KF07 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 163.2×104×4.7 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 400 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 51% |
| Response Time | 22 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 65/65/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 8S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LMS700KF07.
SAMSUNG LMS700KF07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS700KF07 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS700KF07 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS700KF07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LMS700KF07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS700KF07 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS700KF07 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS700KF07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS700KF07"
- SAMSUNG LMS700KF07
- LMS700KF07 datasheet
- LMS700KF07 image
- LMS700KF07 price
- LMS700KF07 distributor
