LP070WS1-SLB1

| Panel Model | LP070WS1-SLB1 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LP070WS1-SLB1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 162.8×102.9×4.5 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LP070WS1-SLB1.
LG Display LP070WS1-SLB1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LP070WS1-SLB1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LP070WS1-SLB1 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LP070WS1-SLB1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LP070WS1-SLB1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LP070WS1-SLB1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LP070WS1-SLB1 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LP070WS1-SLB1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LP070WS1-SLB1"
- LG Display LP070WS1-SLB1
- LP070WS1-SLB1 datasheet
- LP070WS1-SLB1 image
- LP070WS1-SLB1 price
- LP070WS1-SLB1 distributor

