TM028HDH16
| Panel Model | TM028HDH16 |
|---|---|
| Panel Brand | AVIC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM028HDH16 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 48.2×67.6 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 450:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 53% |
| Response Time | 12.5 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 75/75/65/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1S5P WLED Without Driver |
| Signal Interface | 8/9/16/18-bit 8080 parallel , 40 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.6V (Typ.)(VCI/VDDIO) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AVIC TM028HDH16.
AVIC TM028HDH16 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AVIC TM028HDH16 pdf datasheet or detailed specifications of the AVIC TM028HDH16 or other AVIC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AVIC TM028HDH16 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AVIC TM028HDH16 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AVIC TM028HDH16 pdf datasheet or detailed specifications of the AVIC TM028HDH16 or other AVIC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AVIC TM028HDH16 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM028HDH16"
- AVIC TM028HDH16
- TM028HDH16 datasheet
- TM028HDH16 image
- TM028HDH16 price
- TM028HDH16 distributor

