LQ030B7UB02

| Panel Model | LQ030B7UB02 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.0 inch, 240×400 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ030B7UB02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 38.88×64.8 mm |
| Outline | 47.28×76.4 mm |
| Surface | Hard coating (3H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 100:1 (Typ.)(Transmissive) 15:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 65K/262K |
| Response Time | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/65/50 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 6S1P WLED |
| Signal Interface | CPU/RGB/SPI , 45 pins |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ030B7UB02.
SHARP LQ030B7UB02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ030B7UB02 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ030B7UB02 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ030B7UB02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ030B7UB02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ030B7UB02 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ030B7UB02 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ030B7UB02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ030B7UB02"
- SHARP LQ030B7UB02
- LQ030B7UB02 datasheet
- LQ030B7UB02 image
- LQ030B7UB02 price
- LQ030B7UB02 distributor
