TM065QDHG01-00

| Panel Model | TM065QDHG01-00 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.5 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM065QDHG01-00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 132.48×99.36 mm |
| Outline | 158×120.04 mm |
| Surface | Antireflection |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM065QDHG01-00.
TIANMA TM065QDHG01-00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM065QDHG01-00 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM065QDHG01-00 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM065QDHG01-00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM065QDHG01-00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM065QDHG01-00 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM065QDHG01-00 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM065QDHG01-00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM065QDHG01-00"
- TIANMA TM065QDHG01-00
- TM065QDHG01-00 datasheet
- TM065QDHG01-00 image
- TM065QDHG01-00 price
- TM065QDHG01-00 distributor

