LQ035Q7DB06

| Panel Model | LQ035Q7DB06 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ035Q7DB06 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 53.64×71.52 mm |
| Outline | 65×85×4.8 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 85:1 (Typ.)(Transmissive) 8:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30/50 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/40/50 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 5.0/3.3/15.0/-10.0V (Typ.)(VSHA/VSHD/VDD/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ035Q7DB06.
SHARP LQ035Q7DB06 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ035Q7DB06 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ035Q7DB06 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ035Q7DB06 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ035Q7DB06 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ035Q7DB06 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ035Q7DB06 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ035Q7DB06 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ035Q7DB06"
- SHARP LQ035Q7DB06
- LQ035Q7DB06 datasheet
- LQ035Q7DB06 image
- LQ035Q7DB06 price
- LQ035Q7DB06 distributor

