LQ043T3DW03

| Panel Model | LQ043T3DW03 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ043T3DW03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.86 mm |
| Outline | 105.5×67.2 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) |
| Response Time | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 8S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(VCC/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ043T3DW03.
SHARP LQ043T3DW03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T3DW03 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T3DW03 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T3DW03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ043T3DW03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T3DW03 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T3DW03 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T3DW03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ043T3DW03"
- SHARP LQ043T3DW03
- LQ043T3DW03 datasheet
- LQ043T3DW03 image
- LQ043T3DW03 price
- LQ043T3DW03 distributor

