LQ043T3DW01

| Panel Model | LQ043T3DW01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ043T3DW01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 10S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ043T3DW01.
SHARP LQ043T3DW01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T3DW01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T3DW01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T3DW01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ043T3DW01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T3DW01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T3DW01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T3DW01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ043T3DW01"
- SHARP LQ043T3DW01
- LQ043T3DW01 datasheet
- LQ043T3DW01 image
- LQ043T3DW01 price
- LQ043T3DW01 distributor

