LQ043T3DX0C

| Panel Model | LQ043T3DX0C |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ043T3DX0C Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 2.5/5.0V (Typ.)(VCC/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ043T3DX0C.
SHARP LQ043T3DX0C are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T3DX0C pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T3DX0C or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T3DX0C distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ043T3DX0C are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T3DX0C pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T3DX0C or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T3DX0C distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ043T3DX0C"
- SHARP LQ043T3DX0C
- LQ043T3DX0C datasheet
- LQ043T3DX0C image
- LQ043T3DX0C price
- LQ043T3DX0C distributor

