LQ043T3DX0E

| Panel Model | LQ043T3DX0E |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ043T3DX0E Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 9S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ043T3DX0E.
SHARP LQ043T3DX0E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T3DX0E pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T3DX0E or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T3DX0E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ043T3DX0E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T3DX0E pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T3DX0E or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T3DX0E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ043T3DX0E"
- SHARP LQ043T3DX0E
- LQ043T3DX0E datasheet
- LQ043T3DX0E image
- LQ043T3DX0E price
- LQ043T3DX0E distributor
