LQ043T3DX0D

| Panel Model | LQ043T3DX0D |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ043T3DX0D Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2 mm |
| Surface | Clear, Hard coating |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7 pcs WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 2.5/5.0V (Typ.)(VCC/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ043T3DX0D.
SHARP LQ043T3DX0D are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T3DX0D pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T3DX0D or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T3DX0D distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ043T3DX0D are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T3DX0D pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T3DX0D or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T3DX0D distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ043T3DX0D"
- SHARP LQ043T3DX0D
- LQ043T3DX0D datasheet
- LQ043T3DX0D image
- LQ043T3DX0D price
- LQ043T3DX0D distributor

