LQ043Y1DX03D

| Panel Model | LQ043Y1DX03D |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×800 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ043Y1DX03D Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 56.16×93.6 mm |
| Outline | 62.46×105.9 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 900:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K , CIE1931 72% |
| Response Time | 35 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 8S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB , 45 pins |
| Input Voltage | 3.3/2.6V (Typ.)(VCI/VDDIO) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ043Y1DX03D.
SHARP LQ043Y1DX03D are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043Y1DX03D pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043Y1DX03D or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043Y1DX03D distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ043Y1DX03D are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043Y1DX03D pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043Y1DX03D or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043Y1DX03D distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ043Y1DX03D"
- SHARP LQ043Y1DX03D
- LQ043Y1DX03D datasheet
- LQ043Y1DX03D image
- LQ043Y1DX03D price
- LQ043Y1DX03D distributor
