TM050LDZ00

| Panel Model | TM050LDZ00 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 240×400 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM050LDZ00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 65.16×108.6 mm |
| Outline | 76.3×123.4×12.9 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 200:1 (Min.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 40 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S10P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) + SPI , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM050LDZ00.
TIANMA TM050LDZ00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM050LDZ00 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM050LDZ00 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM050LDZ00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM050LDZ00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM050LDZ00 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM050LDZ00 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM050LDZ00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM050LDZ00"
- TIANMA TM050LDZ00
- TM050LDZ00 datasheet
- TM050LDZ00 image
- TM050LDZ00 price
- TM050LDZ00 distributor
