LQ048Y3DH01

| Panel Model | LQ048Y3DH01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.8 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ048Y3DH01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 104.4×62.64 mm |
| Outline | 116.5×77.9 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 47% |
| Response Time | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/20/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 67 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.85V (Typ.)(VDDIO/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ048Y3DH01.
SHARP LQ048Y3DH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ048Y3DH01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ048Y3DH01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ048Y3DH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ048Y3DH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ048Y3DH01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ048Y3DH01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ048Y3DH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ048Y3DH01"
- SHARP LQ048Y3DH01
- LQ048Y3DH01 datasheet
- LQ048Y3DH01 image
- LQ048Y3DH01 price
- LQ048Y3DH01 distributor

