LQ050T1SX05

| Panel Model | LQ050T1SX05 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | IGZO TFT-LCD ,5.0 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | IGZO TFT-LCD |
| LQ050T1SX05 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 61.641×109.584 mm |
| Outline | 64.041×116.224×1.16 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 95% |
| Response Time | 45 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 34 pins |
| Input Voltage | 1.8/5.5/-5.5V (Typ.)(IOVDD/VSP/VSN) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ050T1SX05.
SHARP LQ050T1SX05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ050T1SX05 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ050T1SX05 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ050T1SX05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ050T1SX05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ050T1SX05 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ050T1SX05 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ050T1SX05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ050T1SX05"
- SHARP LQ050T1SX05
- LQ050T1SX05 datasheet
- LQ050T1SX05 image
- LQ050T1SX05 price
- LQ050T1SX05 distributor

