LQ050T5DW02

| Panel Model | LQ050T5DW02 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 400×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ050T5DW02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 108×64.8 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/45/45 (Typ.)(CR≥200) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ050T5DW02.
SHARP LQ050T5DW02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ050T5DW02 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ050T5DW02 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ050T5DW02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ050T5DW02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ050T5DW02 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ050T5DW02 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ050T5DW02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ050T5DW02"
- SHARP LQ050T5DW02
- LQ050T5DW02 datasheet
- LQ050T5DW02 image
- LQ050T5DW02 price
- LQ050T5DW02 distributor
