LQ170E1LG21

| Panel Model | LQ170E1LG21 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,17.0 inch, 1280×1024 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ170E1LG21 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 337.92×270.336 mm |
| Outline | 358.5×296.5×13.4 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) , CIE1931 76% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ170E1LG21.
SHARP LQ170E1LG21 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ170E1LG21 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ170E1LG21 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ170E1LG21 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ170E1LG21 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ170E1LG21 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ170E1LG21 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ170E1LG21 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ170E1LG21"
- SHARP LQ170E1LG21
- LQ170E1LG21 datasheet
- LQ170E1LG21 image
- LQ170E1LG21 price
- LQ170E1LG21 distributor
