LQ64D343G

| Panel Model | LQ64D343G |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ64D343G Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 130.6×97 mm |
| Outline | 175×126.5×12.5 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 28%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 150:1 (Min.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 20/40 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/40/70 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ64D343G.
SHARP LQ64D343G are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ64D343G pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ64D343G or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ64D343G distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ64D343G are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ64D343G pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ64D343G or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ64D343G distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ64D343G"
- SHARP LQ64D343G
- LQ64D343G datasheet
- LQ64D343G image
- LQ64D343G price
- LQ64D343G distributor

