A070VTN06.0

| Panel Model | A070VTN06.0 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| A070VTN06.0 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×85.92 mm |
| Outline | 164.9×100×6 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S9P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A070VTN06.0.
AUO A070VTN06.0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A070VTN06.0 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A070VTN06.0 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A070VTN06.0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A070VTN06.0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A070VTN06.0 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A070VTN06.0 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A070VTN06.0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A070VTN06.0"
- AUO A070VTN06.0
- A070VTN06.0 datasheet
- A070VTN06.0 image
- A070VTN06.0 price
- A070VTN06.0 distributor

