LQ695D3HC8W

| Panel Model | LQ695D3HC8W |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,70 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ695D3HC8W Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1538.88×865.62 mm |
| Outline | 1548.88×882.12 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 5%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 5 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 120Hz |
| Signal Interface | Mini LVDS , 160 pins |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ695D3HC8W.
SHARP LQ695D3HC8W are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ695D3HC8W pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ695D3HC8W or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ695D3HC8W distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ695D3HC8W are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ695D3HC8W pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ695D3HC8W or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ695D3HC8W distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ695D3HC8W"
- SHARP LQ695D3HC8W
- LQ695D3HC8W datasheet
- LQ695D3HC8W image
- LQ695D3HC8W price
- LQ695D3HC8W distributor

