LR043HC112
| Panel Model | LR043HC112 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LR043HC112 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/40/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.0V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LR043HC112.
ChiHsin LR043HC112 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LR043HC112 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LR043HC112 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LR043HC112 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LR043HC112 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LR043HC112 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LR043HC112 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LR043HC112 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LR043HC112"
- ChiHsin LR043HC112
- LR043HC112 datasheet
- LR043HC112 image
- LR043HC112 price
- LR043HC112 distributor

