LQ350AA6002
| Panel Model | LQ350AA6002 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ350AA6002 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 72×50.544 mm |
| Outline | 80×57.9 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 120:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 35/35/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3/3./15/-10V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LQ350AA6002.
ChiHsin LQ350AA6002 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LQ350AA6002 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LQ350AA6002 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LQ350AA6002 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LQ350AA6002 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LQ350AA6002 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LQ350AA6002 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LQ350AA6002 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ350AA6002"
- ChiHsin LQ350AA6002
- LQ350AA6002 datasheet
- LQ350AA6002 image
- LQ350AA6002 price
- LQ350AA6002 distributor

