LR043AC212
| Panel Model | LR043AC212 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LR043AC212 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/50/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 7S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Digital RGB (8/24-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3/5.0V (Typ.)(DVDD/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LR043AC212.
ChiHsin LR043AC212 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LR043AC212 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LR043AC212 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LR043AC212 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LR043AC212 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LR043AC212 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LR043AC212 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LR043AC212 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LR043AC212"
- ChiHsin LR043AC212
- LR043AC212 datasheet
- LR043AC212 image
- LR043AC212 price
- LR043AC212 distributor
