LS030B3UX08

| Panel Model | LS030B3UX08 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,3.0 inch, 240×400 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS030B3UX08 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 38.88×64.8 mm |
| Outline | 44.88×74.9 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 75% |
| Response Time | 11/24 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S5P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 40 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(VDDIO/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS030B3UX08.
SHARP LS030B3UX08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS030B3UX08 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS030B3UX08 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS030B3UX08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS030B3UX08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS030B3UX08 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS030B3UX08 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS030B3UX08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS030B3UX08"
- SHARP LS030B3UX08
- LS030B3UX08 datasheet
- LS030B3UX08 image
- LS030B3UX08 price
- LS030B3UX08 distributor

