DG037V01

| Panel Model | DG037V01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,3.7 inch, 640×480 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| DG037V01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 74.88×56.16 mm |
| Outline | 85×71.8×3.8 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 45% |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0/9.8/-6.5V (Typ.)(VSHD/VSHA/VDD/GVSS) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP DG037V01.
SHARP DG037V01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP DG037V01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP DG037V01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP DG037V01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP DG037V01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP DG037V01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP DG037V01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP DG037V01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DG037V01"
- SHARP DG037V01
- DG037V01 datasheet
- DG037V01 image
- DG037V01 price
- DG037V01 distributor

