LS050T1SX10

| Panel Model | LS050T1SX10 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,5.0 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS050T1SX10 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | New Mode2, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 61.641×109.584 mm |
| Outline | 64.041×116.224×1.21 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 84% |
| Response Time | |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 34 pins |
| Input Voltage | 1.8/5.5/-5.5V (Typ.)(IOVDD/VSP/VSN) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS050T1SX10.
SHARP LS050T1SX10 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS050T1SX10 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS050T1SX10 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS050T1SX10 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS050T1SX10 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS050T1SX10 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS050T1SX10 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS050T1SX10 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS050T1SX10"
- SHARP LS050T1SX10
- LS050T1SX10 datasheet
- LS050T1SX10 image
- LS050T1SX10 price
- LS050T1SX10 distributor
