LTM04C380K

| Panel Model | LTM04C380K |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.0 inch, 640×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTM04C380K Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 80.64×60.48 mm |
| Outline | 117.9×72.5×7.7 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 50/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 27 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TOSHIBA LTM04C380K.
TOSHIBA LTM04C380K are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM04C380K pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM04C380K or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM04C380K distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TOSHIBA LTM04C380K are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM04C380K pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM04C380K or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM04C380K distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTM04C380K"
- TOSHIBA LTM04C380K
- LTM04C380K datasheet
- LTM04C380K image
- LTM04C380K price
- LTM04C380K distributor
