LTM12C268E

| Panel Model | LTM12C268E |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,12.1 inch, 800×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTM12C268E Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 246×184.5 mm |
| Outline | 275×195×7.5 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 100:1 (Min.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 50/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 30/30/10/20 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 41 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TOSHIBA LTM12C268E.
TOSHIBA LTM12C268E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM12C268E pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM12C268E or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM12C268E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TOSHIBA LTM12C268E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM12C268E pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM12C268E or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM12C268E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTM12C268E"
- TOSHIBA LTM12C268E
- LTM12C268E datasheet
- LTM12C268E image
- LTM12C268E price
- LTM12C268E distributor

