LTM201M1-L01

| Panel Model | LTM201M1-L01 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.1 inch, 1680×1050 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTM201M1-L01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | S-PVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 433.44×270.9 mm |
| Outline | 459.4×296.4 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 44%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 900:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 16 (Typ.)(Tr+Td); 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTM201M1-L01.
SAMSUNG LTM201M1-L01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTM201M1-L01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTM201M1-L01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTM201M1-L01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTM201M1-L01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTM201M1-L01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTM201M1-L01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTM201M1-L01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTM201M1-L01"
- SAMSUNG LTM201M1-L01
- LTM201M1-L01 datasheet
- LTM201M1-L01 image
- LTM201M1-L01 price
- LTM201M1-L01 distributor
