LTY400HM03

| Panel Model | LTY400HM03 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,40 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTY400HM03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | S-PVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 885.6×498.15 mm |
| Outline | 927.7×545.8×25.3 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 0.2%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 12/8 (Typ.)(Tr/Td); 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 strings WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTY400HM03.
SAMSUNG LTY400HM03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY400HM03 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY400HM03 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY400HM03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTY400HM03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY400HM03 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY400HM03 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY400HM03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTY400HM03"
- SAMSUNG LTY400HM03
- LTY400HM03 datasheet
- LTY400HM03 image
- LTY400HM03 price
- LTY400HM03 distributor

