LTY400HM08

| Panel Model | LTY400HM08 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,40 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTY400HM08 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | S-PVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 885.6×498.15 mm |
| Outline | 927.7×545.8×28.2 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 5.5%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (8-bit + Hi-FRC) , CIE1931 72% |
| Response Time | 12/8 (Typ.)(Tr/Td); 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 strings WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTY400HM08.
SAMSUNG LTY400HM08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY400HM08 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY400HM08 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY400HM08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTY400HM08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY400HM08 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY400HM08 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY400HM08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTY400HM08"
- SAMSUNG LTY400HM08
- LTY400HM08 datasheet
- LTY400HM08 image
- LTY400HM08 price
- LTY400HM08 distributor

