LTY400HM07

| Panel Model | LTY400HM07 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,40 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTY400HM07 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | S-PVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 885.6×498.15 mm |
| Outline | 952×551×61.2 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 5.5%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (8-bit + Hi-FRC) , CIE1931 72% |
| Response Time | 12/8 (Typ.)(Tr/Td); 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 10 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTY400HM07.
SAMSUNG LTY400HM07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY400HM07 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY400HM07 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY400HM07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTY400HM07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY400HM07 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY400HM07 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY400HM07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTY400HM07"
- SAMSUNG LTY400HM07
- LTY400HM07 datasheet
- LTY400HM07 image
- LTY400HM07 price
- LTY400HM07 distributor

