N070LGE-L41

| Panel Model | N070LGE-L41 |
|---|---|
| Panel Brand | INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| N070LGE-L41 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 165.75×105.39×3.7 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 75/75/70/75 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S8P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/11.0/20.0/-6.8V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of INNOLUX N070LGE-L41.
INNOLUX N070LGE-L41 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX N070LGE-L41 pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX N070LGE-L41 or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX N070LGE-L41 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
INNOLUX N070LGE-L41 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX N070LGE-L41 pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX N070LGE-L41 or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX N070LGE-L41 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "N070LGE-L41"
- INNOLUX N070LGE-L41
- N070LGE-L41 datasheet
- N070LGE-L41 image
- N070LGE-L41 price
- N070LGE-L41 distributor
