LTP500GV-F01

| Panel Model | LTP500GV-F01 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 480×640 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTP500GV-F01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 75.6×100.8 mm |
| Outline | 83.84×113.2×4.8 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 40% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 40/30/50/50 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/8.0/16.0/-8.4V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTP500GV-F01.
SAMSUNG LTP500GV-F01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTP500GV-F01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTP500GV-F01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTP500GV-F01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTP500GV-F01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTP500GV-F01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTP500GV-F01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTP500GV-F01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTP500GV-F01"
- SAMSUNG LTP500GV-F01
- LTP500GV-F01 datasheet
- LTP500GV-F01 image
- LTP500GV-F01 price
- LTP500GV-F01 distributor
