N141X3-01

| Panel Model | N141X3-01 |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,14.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| N141X3-01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 285.696×214.272 mm |
| Outline | 298.5×227.5×6 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | Antiglare (Haze 12%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX N141X3-01.
CHIMEI INNOLUX N141X3-01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX N141X3-01 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX N141X3-01 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX N141X3-01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX N141X3-01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX N141X3-01 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX N141X3-01 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX N141X3-01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "N141X3-01"
- CHIMEI INNOLUX N141X3-01
- N141X3-01 datasheet
- N141X3-01 image
- N141X3-01 price
- N141X3-01 distributor

