NL4864HL11-01A

| Panel Model | NL4864HL11-01A |
|---|---|
| Panel Brand | NEC |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,3.5 inch, 480×640 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| NL4864HL11-01A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 53.28×71.04 mm |
| Outline | 63.5×85 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 180:1 (Typ.)(Transmissive) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 40% |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 30/30/30/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) |
| Input Voltage | 3.0/3.0V (Typ.)(VCC/VCCIO) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of NEC NL4864HL11-01A.
NEC NL4864HL11-01A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL4864HL11-01A pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL4864HL11-01A or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL4864HL11-01A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
NEC NL4864HL11-01A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL4864HL11-01A pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL4864HL11-01A or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL4864HL11-01A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "NL4864HL11-01A"
- NEC NL4864HL11-01A
- NL4864HL11-01A datasheet
- NL4864HL11-01A image
- NL4864HL11-01A price
- NL4864HL11-01A distributor

