NL8060AC31-12G

| Panel Model | NL8060AC31-12G |
|---|---|
| Panel Brand | NEC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,12.1 inch, 800×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| NL8060AC31-12G Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 246×184.5 mm |
| Outline | 280×210×13.7 mm |
| Surface | Clear, Antireflection |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 43% |
| Response Time | 40/80 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 55/55/40/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 41 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of NEC NL8060AC31-12G.
NEC NL8060AC31-12G are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL8060AC31-12G pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL8060AC31-12G or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL8060AC31-12G distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
NEC NL8060AC31-12G are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL8060AC31-12G pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL8060AC31-12G or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL8060AC31-12G distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "NL8060AC31-12G"
- NEC NL8060AC31-12G
- NL8060AC31-12G datasheet
- NL8060AC31-12G image
- NL8060AC31-12G price
- NL8060AC31-12G distributor

